Seyrek Çakıl Plajı Kaş Antalya – Nerededir, Nasıl gidilir ?

Seyrek Çakıl Plajı | Kaputaş Plajı | Kaş, Antalya

YouTube player

Videoyu izlemenizi mutlaka öneririz. İçinde muhteşem su altı sahneleri var. Sürekli önünden geçip gittiğimiz ama nasıl bir yer olduğunu pek bilmediğimiz bu şirin plaj bu videodan sonra daha çok ilginizi çekecek ve bir an önce gitmek isteyeceksiniz.

Seyrek Çakıl Plajı’na nasıl gidilir ?

Plajdan 360 Derece bir görüntü:

Seyrek Çakıl Plajı Ziyaretçi Yorumları:

Küçük ama güzel bir yer. Denizi çakıl ve dalgalı ve keyif veriyor. Şezlong ve şemsiye kiralanabiliyor. Fakat kendi sandalyenizi de kurmanıza izin veriliyor. Soyunma odası, wc var. Otoparkı küçük ve yol kenarı. Yol karşısında ufak bir kafeteryası da var.

Muhteşem bir plaj, fazla kalabalık değil. Su inanılmaz berrak, özellikle sinorkel ve su altı kamera ile girmenizi tavsiye ederim. Plajın sol tarafındaki kayalıklar deniz altı görselliği için çok iyi, bir çok balık çeşidini görmek mümkün. Hatta sularımızda yeni görünen aslan balığı denk geldi. Aperatif yemek için tesis mevcut. Saat 5-6 gibi kayalıklar nedeniyle plaj tamamen gölgede kalıyor. Şemsiye, sandalye ile gidebilirsiniz.

Öncelikle adında düzeltme yapmak istiyorum. Seyret Çakıl Plajı. Şehir merkezine 13-14 km. Fazla büyük olmayan bir plaj. Belediyenin işlettiği şemsiye, şezlong ve loca fiyatlarının uygun olduğu bir plaj. Şemsiye 15, şezlong 15 TL. İki tarafı kayalık. Plaj da taşlık. Denizde yer yer büyük taşlar var. Denizi çabuk derinleşiyor. Biraz dalgalı. O yüzden su çok berrak değildi. Yolun karşı tarafında yiyecek içecek satışı yapan yer var. Park yeri kalabalığa bağlı olarak sorun olabilir.

Burası az dalgalı nispeten yüzmeyi bilmeyen yada az bilenler için uygun. Cankurtaran var ve temiz yer. Sadece içi büyük taşlık olduğundan papuçla girilmeye daha uygun. Tuvaletleri yolun karşısında ve temiz. Tuvalalet kağıdı ve kağıt havlu mevcut.