Antalya Kurşunlu Şelalesi (Kurşunlu Waterfall)


Kurşunlu Şelalesi Muhteşem Doğal Güzellikler Antalya Tatili

**


ANTALYA KURŞUNLU ŞELALESİ İLETİŞİM & ULAŞIM BİLGİLERİ

Adres: Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı
Kurşunlu, Kursunlu Şelalesi, 07119 Aksu/Antalya

Telefon: (0242) 433 22 18

Yol Tarifi:

https://maps.app.goo.gl/7xx8eU4BujTXAth96

**


Kurşunlu Waterfall – Holiday in Antalya – Best Places in Antalya Natural Beauty

**


Kurşunlu Şelalesi, Antalya-Isparta karayolunun 24. km’nden sola dönülerek 7 km devam edildiğinde ulaşılan bir şelaledir.

Kurşunlu Şelalesi’ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır.

**


Antalya Kurşunlu Şelalesi

**


Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde kalmaktadır. Bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır.

**


En Ayrıntılı Antalya Kurşunlu Şelalesi Videosu 2019 Giriş Ücreti

**


Şelale ve piknik yeri 33 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu, tuvalet vardır. Ulaşım, belediye otobüsleri ve minibüslerle sağlanabilmektedir.

**


ANTALYA KURŞUNLU ŞELALESİ #2020

**


Kurşunlu şelalesine ulaşmak için 230 ve 231 numaralı minibüsler ve 79 numaralı otobüs kullanılabilir. Bu araçlar saat başlarına Antalya merkezden kalkar.

**


Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı (Kursunlu Waterfall in Antalya / Turkey)

**


Yeri: Akdeniz Bölgesinde Antalya ili merkez ilçesi sınırları içerisindedir.

**


Kurşunlu Şelalesi Antalya

**


Ulaşım: Tabiat parkı Antalya’dan 22 km. uzaklıktadır. Parka Antalya-Aksu karayolunun Soğucaksu köprüsünden kuzey istikametine ayrılan 7 km’lik bir yol ile ulaşılır.

**


Doğadaki saklı cennet: Kurşunlu Şelalesi

**


Özelliği: Sağlıklı orman dokusu ve zengin bitki topluluğu örneklerinin ilgi çekici su ve kaya formlarıyla bütünleştiği eşsiz bir doğal peyzaj özelliğine ve önemli özelliğini meydana getiren Kurşunlu Şelalesi’ne sahip olması nedeniyle 586 hektarlık bölümü 1991 yılında Tabiat parkı olarak ayrılmıştır.

**


Kurşunlu Şelalesi Tabiat Ve Doğa Parkı – Kurşunlu Waterfall 2018 – Antalya

**


Kızılçamın hakim olduğu alanda yer yer tek veya küçük gruplar halinde doğu çınarı, defne, harnup, yabani zeytin, sakız ağacı, söğüt ve incir ağaçları bulunmaktadır. Mersin, alıç, zakkum, böğürtlen, yabani gül, sütleğen, ılgın, ladin, kermes meşesi, kekik, yabani nane, kayıt, eğrelti ve sarmaşıklar orman altı florasını meydana getirir.

**


YOL HİKAYELERİNDE BUGÜN ! ( Antalya Kurşunlu Şelalesi )

**


Su bitkilerinden ise (su üstü) topalak, su nanesi, kamış(su içi) su avizeleri, iplikli yeşil algler, (yüzer bitki) nilüferleri görmek mümkündür.

**


Antalya‘da gezilecek yerler (Kurşunlu Şelalesi)

**


Yaban domuzu, tilki, tavşan, sincap, yarasa, ibibik, ağaçkakan, üveyik, sazan, su kaplumbağası, köpek, yılan ve kertenkele Tabiat Parkının faunasını oluşturur.

**


Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı Yürüyüş Turu Antalya 4K. #VisitTurkey #WalkTurkey

**


Mevcut Hizmetler ve konaklama: Nisan-Aralık ayları arası parkı ziyaret için en uygun dönemdir. Günübirlik piknik, doğada yürüyüşler ziyaretçilerin yapabileceği uğraşılar arasındadır.

**


Antalya Kurşunlu şelalesi

**


Tabiat Parkı içerisinde ziyaretçilerin yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayacakları tesis mevcuttur.

**


Saklı Cennet Kurşunlu Şelalesi Hakkında Herşey Vlog Şelale Sesi / Kursunlu Waterfall Antalya

**


Kaynak: Kültür Bakanlığı/İl Kültür Müdürlüğü İnternet Sitesi

**


ANTALYA KURŞUNLU ŞELALESİ VE KURŞUNLU MİLLİ PARKI

**


“antalya gezilecek yerleri” “holiday in antalya” “things to do in antalya” “visit antalya” “antalya trip advisor” “best places in antalya” “kurşunlu waterfall” “waterfalls in antalya”

**


Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı – Antalya’nın Saklı Cenneti

**


ANTALYA KURŞUNLU ŞELALESİ İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLAR

– Kurşunlu Şelalesi giriş ücreti ne kadar?

Kurşunlu Şelalesi içerisinde yetişkinler için 10 TL ücret vardır. Öğrenciler için ise indirim uygulanmaktadır. Öğrenci ücreti 5 TL’dir.7 Eyl 2020

– Kurşunlu Şelalesi açik mi?

Tabiat Parkı 1986 yılından bu yana ziyaretçilere açık. Şelale suyu yaklaşık 18 metre yükseklikten dökülüyor. Giriş ücretini ödedikten sonra taş merdivenlerden aşağı doğru bir süre iniyorsunuz.

– Kurşunlu Şelalesi nasıl bir yerdir?

Antalya’nın Doğal Güzeli: Kurşunlu Şelalesi. Kurşunlu Şelalesi, Antalya’nın Aksu ilçe sınırları içerisinde, kent merkezinden 22 km uzaklıktaki Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı içerisinde yer alan bir doğa cenneti.

– Kurşunlu Şelalesi ne yapılır?

Kurşunlu Şelalesi iki kilometrelik bir kanyonun içinde yer almaktadır. 1986 yılında şelalenin bulunduğu alana park yapılarak bu doğal güzelliğin ziyarete açılması sağlanmıştır. Parkın içinde piknik alanları, manzara seyir terasları, çocuk parkı, yürüyüş parkuru, restoran, otopark ve içme suyu bulunmaktadır.

– Kurşunlu Şelalesi saat kaçta kapanıyor?

Kurşunlu Şelalesinin açılış-kapanış saatleri yaz aylarında haftanın yedi günü sabah 08.00 akşam 20.00 şeklindedir.

– Kurşunlu Şelalesi hafta sonu açık mı?

Kurşunlu Şelalesi, haftanın her günü ziyarete açık olup, açılış kapanış saatleri yaz ve kış dönemine göre değişkenlik gösterebiliyor.

– Kurşunlu Şelalesi hangi bölgede bulunur?

Kurşunlu Şelalesi, Antalya-Isparta karayolunun 24. km’nden sola dönülerek 7 km devam edildiğinde ulaşılan bir şelaledir. Kurşunlu Şelalesi’ne su 18 metre yükseklikten dökülmekte ve küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır.

– Antalya Kurşunlu nereye bağlı?

Antalya’da 1986 yılında keşfedilerek tabiat parkı haline getirilen Kurşunlu Şelalesi, ziyaretçilerine adeta başka bir dünyanın kapısını aralıyor. Antalya’nın Aksu ilçesinde yer alan Kurşunlu Şelalesi, yeşilin ve mavinin ahenkle buluştuğu büyüleyici doğal güzelliği ile her yıl binlerce turisti ağırlıyor.

– Kurşunlu şelalesi merkeze kac km?

Antalya Merkez kursunlu Selalesi arası mesafe : 23 kilometre. Antalya Merkez kursunlu Selalesi arası süre : 34 dakika.

ANTALYA KURŞUNLU ŞELALESİ FOTOĞRAFLARI