NAZLI ÖKSÜZ – Memmed Ali Şarkı Sözleri

NAZLI ÖKSÜZ – Memmed Ali (Ağıt)

YouTube player

Şarkı tekrar edecek

Şarkı Sözleri
Ağlı mıydı yağlı mıydı,
Ciğerlerin dağlı mıydı,
El oğlu seni vururken,
Elin kolun bağlı mıydı,

Memmed Ali, Memmed Ali,
Orduların gonca gülü,
Gelinlerin nazlı yari,

Binmiş atın eyisine,
Çıkmış yolun kıyısına,
Memmed Çavuş’u vurmuşlar,
Haber verin dayısına

Evlerinin önü kavak,
Kavaktan dökülür yaprak,
Elim kına, yüzüm duvak,
Memmed Ali, Memmed Ali

Video Hakkında En Çok Beğenilen Yorumlar

Değerli dostlar, ata toprağım Çorum, Alaca’dan bir ağıtı nacizane bağlamamla çalıp seslendirdim.. Umarım beğenirsiniz..Yorumunuzda bizleri hangi şehirden takip ettiğinizi de belirtir misiniz?

Nazlı Hanım, sesinize, yorumunuza, yüreğinize, sazınıza, emeğinize sağlık. Üretkenliğinize maşallah.Gönül dolusu teşekkür ediyorum. Allah sizi korusun. Dünya sanatla daha güzel ve yaşanabilir değil, güzelliği ve yaşanabiirliği ortaya koyan, şahitlik ettiren sanatçılar ki, bu gerçekten bir emekle olabilecek bir durum. Saygılarımla🙏

Sevgili hocam ! Sesin,Avazın,nefesin daim olsun .Emeğine gönlüne sağlık.İstanbuldan selamlar

SESİNİZE YORUMUNUZA GÖNLÜNÜZE SAĞLIK NAZLI HANIM HUZURLU MUTLU SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM SEVGİ SAYGILARIMLA

Tarihimiz ya vatanı için şehit düşmüş ailesine kavuşamamış askerlermizin yada sevdaları hüzünle bitip türkülermize konu olmuş olaylara şahitlik etmiştir .Zaten ağıtlarımız türkülerimiz çoğunlukla böyle yakılmıştır emeklerinize sağlık Hocam .Türkülerimizi sesinizle sazınızla dinleyicilerinize en yoğun duygularla yaşatıyorsunuz sağlıkla kalın

Önceki türküleri nasıl başarıyla icra ettiysen bu eseri de muhteşem bir şekilde icra edeceğinden asla şüphemiz yoktur.büyük bir iştiyakla bekliyoruz.

Yine hayranlıkla dinleyip, izlediğimiz bu hüzünlü türküyü bize tanıttığınız için çok teşekkürler. İşte söz, işte saz, işte gerçek sanatçı. Varolun.

Anadolunun sevgili evlatları için Mazli Öksüz’ün Özveriisine kulak vermek gerek. Eline, ömrüne, sesine,sagliklar diliyorum.Efsane’ye selamlar olsun.