Polis Akademisi'nden polis alımı hakkında duyuru – POMEM Sınav Duyurusu

Polis Akademisi’nden 23. Dönem POMEM Sınav Duyurusu!

Polis Akademisi Başkanlığı (PA) resmi internet sitesi olan pa.edu.tr üzerinden ‘Pomem Eğitim Sonu Sınavı’ başlığı ile yeni bir duyuru yayınlandı.

Polis Akademisi Başkanlığı (PA) resmi internet sitesi olan pa.edu.tr üzerinden ‘Pomem Eğitim Sonu Sınavı’ başlığı ile yeni bir duyuru yayınlandı.

Yayınlanan duyuruda “03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği” hükümleri gereği, 23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun olacak öğrencilerin sınavları; 03-05 Ağustos 2019 tarihleri arasında öğrenim gördükleri Polis Meslek Eğitim Merkezi müdürlüklerinde yapılacaktır. Anılan yönetmeliğin 6’ncı maddesi gereği ilan olunur.” ifadelerine yer verildi.

24 ve 25. dönem POMEM için yeni bilgi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran seçimleri öncesi katıldığı bir programda açıklama yapmış ve POMEM eğitim süresinin uzatılacağını söylemişti.

4 AY EĞİTİM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında yaptığı açıklamada, 15 Temmuz sonrası başlatılan OHAL kapsamında on binlerce polisin EGM’den ihraç edildiğini, ihraçlar sonrası ciddi bir polis eksiği olduğunu söyledi. Bu eksiklerin tamamlanması için art arda polis alımı ilanlarına çıkıldığını söyleyen Bakan Soylu , polis eksiği nedeniyle eğitim süresinin de düşürüldüğünü ifade etti. 4 aya kadar düşürülen eğitimlerle polisler hemen POMEM’lerden mezun edildi ve EGM bünyesinde çalışmaya başladı.

KADEMELİ OLARAK ARTTIRILACAK

Bakan Soylu yaptığı açıklamada, eksiklerin büyük oranda tamamlandığını ifade etti. Bu nedenle eğitim süresinin önce 6 aya , daha sonra 8 aya çıkartılacağını söyleyen Bakan Soylu tarih vermemişti.

  1. DÖNEM POMEM 6 AY

Polis Akademisi Başkanlığı kaynaklarından alınan son dakika bilgilerine göre 24. dönem POMEM 3 bin kadın polis alımında adayların 6 aylık eğitimden geçeceği bildirildi.

  1. DÖNEM POMEM 8 AY

Eylül ayının ilk günlerinde gelmesi planlanan 25. dönem POMEM 10 bin polis alımında adayların 8 ay eğitimden geçeceği ve 8 aylık eğitimin ardından polis memuru olarak göreve başlayacakları bildirildi.

Youtube’da İzle !