Vitor Hugo kimdir ? Vitor Hugo kaç yaşında ? Vitor Hugo hangi takımlarda oynadı?

Vitor Hugo, transfer gündeminde yer almasının ardından futbolseverlerin gündemindeki isim olmaya başladı. Kariyerinin büyük bir çoğunluğunu Brezilya Ligi’nde geçiren Vitor Hugo, geçtiğimiz sezonu İtalya Ligi kulüplerinden Fiorentina’da geçirmiştir. Peki, Vitor Hugo kimdir ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

20 Mayıs 1991 tarihinde Brezilya’da dünyaya gelen Vitor Hugo, kariyerine 2008 yılında Brezilya takımlarından Junior’da resmi olarak başlamış ve Santo Andre takımına transfer olmuştur.

2014 yılına kadar çeşitli takımlarda forma giydikten sonra, 2015 yılında Brezilya Ligi’nin köklü kulüplerinden Palmieras’a transfer olmuş ve bu transferin ardından İtalyan kulübü Fiorentina’nın dikkatini çekmiştir.

Bir süre izlendikten sonra 2017 yılında Fiorentina’ya 8 milyon euro bedelle transfer olan Vitor Hugo, stoper mevkisinde forma giymektedir. Sol ayağına hakim olan Vitor Hugo, 1,87 boyundadır.

Beşiktaş spor kulübü, sol stoper takviyesi için görüşme halinde olduğu Vitor Hugo ile anlaşmaya vardı. Siyah-beyazlılar, tecrübeli oyuncu için Fiorentina’ya 1,5 milyon Euro kiralama bedeli ödeyecek.

İtalya’da Fiorentina forması giyen savunma oyuncusu Vitor Hugo ile görüşme halinde olan Beşiktaş mutlu sona ulaştı. 28 yaşında ki sol stoperle ve kulübüyle yapılan görüşmelerde prensipte el sıkışılmasına rağmen devreye Fenerbahçe girmişti. Siyah-beyazlı yönetim Hugo ile görüşmesinde “Alternatif değil önceliğimizsin” mesajı vererek Fenerbahçe’nin önüne geçti ve tecrübeli futbolcuyu ikna etmeyi başardı. 28 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun ise Beşiktaş’ın Avrupa’da yer alacak olması nedeniyle transfere sıcak baktığı öğrenildi. Siyah-beyazlı kulü görüşmelerde İtalyan ekibine yaptığı satın alma opsiyonlu teklif doğrultusunda Vitor Hugo’nun transferi için Fiorentina’ya 1,5 milyon Euro kiralama bedeli ödeyecek. Oyuncu ise bir yıl için 2,5 milyon Euro kazanacak. Anlaşmanın bugün ya da yarın resmileşmesi ve kamu oyuna açıklanması bekleniyor.

Youtube’da İzle !