Üzümdere Irmağı – İbradı Antalya – Nerededir, Nasıl gidilir ?

Üzümdere Irmağı

YouTube player
Antalya’nın sadece kıyı ilçelerinde değil, her yerinde muhteşem doğa güzellikleri var. Biz (Antalya); elimizdeki güzelliklerin değerini bilmeli ve bunun potansiyel faydalarından daha güzel istifade edebilmeliyiz.

Üzümdere İbradı’ya nasıl gidilir ?

Trip Advisor üzeribde “Antalya İbradı Üzümdere” hakkında yapılan yorumları okumak için burayı tıklayın.

Örnek yorum:

Gitmeniz gereken bir yer daha. Konya yolunda iseniz,1 gününüz varsa, kesinlikle İbradı sapağından dönün. Kesinlikle Ormana kasabasını ve olağanüstü düğmeli-eski evlerini görmelisiniz. Daha az vaktiniz varsa 15 km gidip, sağa Üzümdere Milli Parkına dönmelisiniz. Manavgat nehrinin buradan nasıl orman içinden salına salına gittiğini görün. Hemen en baştaki, nehrin karşı yanındaki tesis çok güzel görünüyor.5-6 km ileride tesisler de var. Nehir kenarında, serin ve manzaralı. Birkaç saat macera sizi bekler.

Üzümdere Milli Parkı

Konya ve Antalya arasında uzanan Orta Torosları oluşturan Giden Gelmez Dağları’nın eteğindeki Üzümdere Milli Parkı ve Kanyonu, eşsiz doğası ile dört mevsim doğa tutkunlarını ağırlıyor. Antalya’nın İbradı ilçesi yakınlarındaki kanyona, Antalya’dan 165 kilometrelik zorlu bir yolculuğun ardından ulaşılıyor. Ortasından geçen, yaz – kış buz gibi akan derenin hayat verdiği doğa harikası kanyon, sonbaharda büründüğü hazan renkleri ile fotoğraf meraklılarına güzel kareler yakalama imkanı sunuyor. (Kaynak)

Fotoğraf galerisi devam ediyor…