Sirius yıldız sisteminde yaşam olabilir mi ? Bilimsel kanıtlar…

Malumunuz olduğu üzere, gerek Mısır medeniyeti, gerek Dogon kabilesi ve başka anlatılar üzerinden Sirius yıldız sistemi hakkında pek çok hurafe üretiliyor. Yok insanlar dünyaya Sirius’tan gelmiş, yok Siriustan uzaylılar gelmiş vs. vs. Şimdi bu çerçevede anlatılan hususlar o kadar etkileyici ki gerçekten insanın kafası karışıyor. Neyseki bilim diye bir şey var !

Neymiş o farklı bilgiler derseniz, Sirius hakkında söylenen doğru – yanlış bir çok şeyi aşağidaki bağlantıda bulabilirsiniz:

Sirius yıldızı ve Dogon Kabilesi – Bilimsel ve Mitolojik Anlatılar

Astronomi konusunda çok sağlıklı bilgiler veren “Kozmik Anafor” sitesi bu konuyu başlı başına bir makale olarak ele aldı ve geçmişte yapılan çalışmaları da referans göstererek çok önemli bilgiler paylaştı. İşin, Dogon kabilesi uydurmaları kısmına değinmeyeceğim. Fakat Sirius yıldız sistemi hakkında pek çok kimsenin bilmediği bir bilgiyi paylaştılar. Bu da, sirius yıldız sisteminin çok genç bir yıldız sistemi olması ve bu sebeple, bu yıldızların etrafında bulunan hiç bir gezegenin herhangi bir şekilde canlı yaşamına imkan tanımaması.

Yani Sirius yıldız sistemi genç bir yıldız sistemi olduğu için, sistemdeki yıldızların etrafındaki gezegenlerin mağma ile kaplı bir ateş topu gibi olması gerekiyor. Böyle bir ortamda hiç bir canlı türü hayatta kalamaz.

Yazının tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

UFO’cu Sahtekarların Gözdeleri: Sirius, Dogon Kabilesi ve Pleiades

Sirius hurafeleri hakkında bize bu denli sağlıklı bilgiler veren Kozmik Anafor sitesi yazarlarına teşekkür ederiz.

Ayrıca konu ile ilgili diğer bir inceleme için, Evrim Ağacı sitesinin “Dogonlar, Sirius Yıldızı ve Bilgi Taşıyan Uzaylılar: Basit Yalanlar, Büyük Masallara Nasıl Dönüşüyor?” başlıklı yazısına da mutlaka bakmanızı öneririz.