Transhümanizim ile ölümsüz olmak mümkün mü ?


**


İnsanüstü Bedenler Ve Ölümü Yenme Olasılığı | Cryonics ve Transhümanizm

**


Transhümanizim nedir ? Ölümsüzlük var mıdır ? İnsanlar ölümsüz olabilirler mi ? Bütün hastalıklara çare bulunabilir mi ? Trans hümanizm çalışmaları.

**


Ölümsüzlük Rüyası – TRANSHÜMANİZM!

**


Singularity devrinde ölümsüzlük mümkün olacak mı ? İnsanlar en fazla kaç sene yaşabilir ?

**


TRANSHÜMANİZM – İNSANLIĞIN SON GÜNCELLEMESİ

**


TRANSHÜMANİZM

Transhümanizm, insanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin artırılması ve yaşlanma ve hastalanma gibi arzu edilmeyen veya gereksiz görülen yönlerinin ortadan kaldırılması amacıyla teknoloji ve bilimden faydalanılması gerektiğini öne süren uluslararası bir entelektüel ve kültürel harekettir.

**


Koronavirüs Transhümanizm’e Giden Bir Yol mu? Ertan Özyiğit Anlatıyor!

**


Transhümanist düşünürler, bu amaçla insan geliştirme tekniklerinin ve yüksek teknolojinin kullanılması imkânlarını ve muhtemel sonuçlarını tartışırlar.

**


TRANSHÜMANİZM | Teknolojik Din

**


Transhümanizm teriminin ilk kullanılış tarihi 1957’ye kadar uzansa da terimin çağdaş anlamı 1980’lerde California tabanlı bir grup gelecek bilimcisi, bilim adamı ve sanatçının o zamana kadarki gelişmeleri düzenleyip transhümanist hareketi oluşturmasıyla başlar.

**


İNSANLAR 200 YIL YAŞAYACAK,TRANSHÜMANİZM-ABDULLAH ÇİFTÇİ

**


Transhümanist düşünüler insanın sonuçta çok gelişmiş yeteneklerinden ötürü posthuman (post insan veya insan ötesi) adını almayı hak edecek olan bir varlığa dönüşeceği öngörüsünde bulunurlar.

**


TRANSHÜMANİZM, dizilerde sık sık işlenmeye başlandı

**


Son derece büyük bir değişime ve dönüşüme uğramış bir insanlık geleceği düşüncesi dünya çapında çok sayıda taraftarla beraber çok değişik bakış açılarından eleştiriyi de beraberinde getirmiştir.

**


Doç. Dr. Ahmet Dağ – Makineleşmeden Sibernetiğe Transhümanizm Nedir?

**


Transhümanizm bir yandaşı tarafından “insanoğlunun en cüretkar, cesur, yaratıcı ve idealist amaçlarını temsil eden bir hareket “ olarak tanımlanmıştır.

**


Transhümanizm ve Yapay Zeka – Öğr. Gör. Dr. Okan Aksu

**


Bu hareketin bariz bir karşıtı ise onu “dünyanın en tehlikeli fikri” olarak tanımlamıştır.

**


TRANSHÜMANİZM İLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR