Fetö'nün siyasi ayağı Antalya'da mı ? Kamu görevlilerine ağır suçlamalar ve Hamleder Soruşturması


Kapatılan FETÖCÜ derneğin yöneticisi; Büyüklerimiz destek veriyor, takdir ediyordu
Antalya eski Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ile ilgili, ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan açılan davanın iddianamesine eklenen bir savunmada, KHK ile kapatılan HAMLEDER yöneticinin ifadelerine yer verildi.

Antalya’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Hamle Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (HAMLE-DER) Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Topaloğlu’nun savunması, Antalya eski Emniyet Müdürü Ali Yılmaz’ın iddianamesinde de yer aldı.

Topaloğlu’nun HAMLEDER davası ile ilgili savunmasında şu iddialarda bulunduğu ortaya çıktı:

“…15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren, planlayanların hepsinin cezalandırılmasını talep ediyorum. HAMLEDER’i Mustafa Aydın vesilesi ile tanıdım. Bu derneğin faaliyetlerini Egemen Bağış (eski bakan), Esengül Civelek (Milli Eğitim eski müsteşarı, şimdi Muğla valisi), Emniyet Müdürü Ali Yılmaz (Şimdi emekli), Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak (Şimdi merkez valisi) gibi devlet büyükleri destek veriyordu, takdir ediyordu. Ahmet Altıparmak faaliyetlerimizden bahsederken ‘Şu an kaç şubemiz var, kaç ailemiz var’ şeklinde cümleler kuruyordu. Derneğe sadece parası olmayanların geldiği iddiası doğru değildir. Döşemealtı’ndaki şubemize dershaneye gidebilecek geliri olanlar da geliyordu, derneğimizin faaliyetleri bir anlamda yaşam koçluğu gibiydi.”

ALİ YILMAZ HAMLEDER’İ ANLATTI

Fikret Topaloğlu isimli şahsı şu anda çıkartamadım. Belki görsem tanırım. Dönemin bakanı Egemen Bağış, Vali Ahmet Altıparmak ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte ilk kez gittim. Çünkü bakanın programında HAMLE-DER’i ziyareti de vardı. Bir emniyet müdürü olarak protokol gereği bakanın ziyaretlerine iştirak etme gibi bir yükümlülüğümüz vardır. Şimdi hatırladım. Bu şahıs bakana faaliyetleri ile ilgili bir sunum yaptı. Bende kendisine madem bu kadar faydalı işler yapıyorsunuz, bizim problemli bir bölgemiz var, burada yaşayanların büyük çoğunluğu uyuşturucu bağımlısı ve çeşitli suçları işleyen şahıslardan oluşuyor. Buralara etüt merkezi açacağınıza Zeytinköy bölgesinde neden çalışma yapmıyorsunuz diye sordum. Ancak, bana cevap vermedi. Benim Hamle-Der ve şahısla ilgim bundan ibarettir.”

KEPEZ TAHSİS YAPMIŞTI

Bu arada, Kepez Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, 2011tarihli bir yazısında HAMLEDER’e verilen emlaklarla ilgili bilgiyi paylaştığı ortaya çıktı. Bu yazıda, Duraliler tapulamalı 3320 metrekare alanlı 8603 ada 1 parsel, Muratpaşa tapulamalı 618 metrekare alanlı 1375 ada 20 parsel’in Kepez Belediyesi’ne ait olduğu belirtildi. Ayrıca Göksu Mahallesi Sütçüler tapulamalı 27295 ada ile 27296 adalar arasında kalan yeşil alan ile Erenköy mahallesi Göçerler tapulamalı 3503 adanın kuzey batısında bulunan belediye hizmet alanının ise kamunun ortak kullanım alanı olduğu belirtildi.

Özel kalem müdürlüğünün bir başka yazışmasında ise HAMLEDER ile Kepez Belediyesi arasında yapılan protokolün maddeleri sıralandı. HAMLEDER’e tahsislerin kira ödemeksizin yapıldığı belirtilen yazışmada tahsis sözleşmesinin süresinin ise 10 yıl olduğu belirtiliyor.

HAMLEDER’in faaliyet gösterdiği yıllarda 9 şubesinden 8’inin Kepez’de bulunması dikkat çekmişti.

Youtube’da İzle !


Ali Aksoy Kimdir ?

Ali Aksoy Patreon SayfasıDeğerli dostlar, Daha hızlı bir şekilde eser üretebilmek için, bir Patreon sayfası açtım. Destek almadan ol(a)mayacak bu iş... Bestelerim, şiirlerim, yazılarım, nerede neyi yapıyorum, hangi eser üzerinde çalışıyorum, yazdıklarımın arka planı, hikayesi, Grup Orhun'da yapıp ettiklerimiz, konser kayıtları, sahne arkası, stüdyo içi, bireysel çalıp söylemeler, sorular ve cevaplar ve sair bundan sonrasına dair her ne var ise paylaşımlarımın çoğunu burada yapacağım. Beklerim efendim... (Ali Aksoy)

https://www.patreon.com/aliaksoy