Online & İnteraktif Kitap Yazmak ve Gelir Elde Etmek

Eğer siz de, sürekli olarak bir şeyler yazıyor ve bir yerlerde biriktiriyorsanız artık bunları diğer insanlarla paylaşmanın zamanı geldi.

Teknolojinin getirdiği yeniliklerle kitap okumanın da yazmanın da yöntemleri değişiyor. Klasik kitap yazma usulünde; bir web sayfasına, bir videoya atıf veremez, hatta kitabın içine bunları yerleştiremezsiniz. Ama interaktif bir modelde bunların hepsi mümkün.

Antalya TV & Ajans Medialine olarak siz yazarlar için bunun mümkün olacağı bir imkan sunuyoruz. Yazdığınız kitap, şiir, öykü, roman, hikaye veya diğer hangi türde olursa olsun, kitabınızın her sayfası, bir web sayfası olacak şekilde kitabınızı online olarak yayınlayabiliriz. Üstelik kitabınızdan hemen reklam geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Ne oluyor ? Nasıl oluyor ? Ne gibi avantajları var ?

 • Kitabınızın her bir sayfasının uzunluğunu siz belirleyeceksiniz. Klasik sistemde, mesela uzun bir şiirin sayfaya sığmaması sebebiyle farklı sayfalara bölünmesi istenmeyebilir. İnteraktif yapıda sayfa uzunluğunda herhangi bir sınırlama yoktur. Bize göndereceğiniz metinde sayfaların arasını herhangi bir işaretle ayırmanız yeterlidir. Hangi sayfada ne uzunlukta içerik bulunacağına siz karar verirsiniz.
 • İçeriğinizi her türlü ditital materyal ile zenginleştirebilirsiniz. Fotoğraf, video, ses kaydı, 360 derece fotoğraf, Powerpoint sunumları ve hatta indirilebilir dokümanlar, dosyalar ekleyebilirsiniz. Ayrıca, atıf yaptığınız herhangi bir internet içeriğine dinamik linkler ekleyebilirsiniz.
 • Kitap içeriğinizi istediğiniz zaman değiştirebilir, arttırabilir veya eksiltebilirsiniz. Kitabınızın içeriği daima dinamik olacaktır.
 • Kitap yayını neredeyse “sıfır” maliyetle mümkün olduğu için dilediğiniz kadar kitap yayınlayabilirsiniz.
 • Kitabınızın okurlarınıza sunumu ücretsiz ve fakat reklamlı olacaktır. Kendinize ait herhangi bir Google Adsense Reklam Kodu’na sahip olmasanız bile, Antalya TV tarafından kitabınıza yahut adınıza özel açılacak reklam kodları ile kitabınızdan reklam geliri elde edebilirsiniz. Antalya TV, sizin için belirlenen özel reklam kodunu kitabınızın her sayfasının metin öncesi ve metin sonrası alanlarına ekleyecektir. Kitabınızın her sayfasının reklam gösteriminden gelir elde edeceksiniz.
 • Kitabınız için tüm geliri size ait olmak üzere dilediğiniz kadar Sponsorluk anlaşması yapabilirsiniz. Kitabınızın dilediğiniz kadar sayfasının metin öncesi ve metin sonrası reklam alanlarını sizin belirlediğiniz Sponsorlara ait reklam görsel ve linkleri ile yayınlayabiliriz. Böylece, aynı bir dergi gibi kendiniz için kapak ve içerik sponsorları belirleyebilirsiniz. Yine bu sponsorlukları belirli bir süre ile kısıtlayabilir, biten bir sponsorluk anlaşmasının yerine yenisini ekleyebilirsiniz.
 • İnteraktif kitap yayını sistemimizde “Word dosyası” düzenlemek dışında bilmeniz gereken hiç bir teknik bilgi yoktur. Siz kitabınızı Word dosyası formatında bize gönderin, sponsorluk, reklam gibi istekleriniz bizim teknik ekibimiz tarafından kitabınıza eklenecektir. Kitabınızın hangi sayfasında hangi görsel veya videoların kullanılacağını Word dosyasına bilgi notu olarak ekleyebileceğiniz gibi, metinden bağımsız bir liste halinde de bize iletebilirsiniz. Biz sadece yayın ve teknik düzenleme kısmı ile ilgileniriz. Kitabınızın kapağı ve diğer tüm muhteviyatı sizin belirleyeceğiniz şekilde olur.
 • Kitabınız için daha sonra herhangi bir yayın evi ile baskı anlaşması yaparsanız dilediğiniz zaman kitabınızı yayından kaldırabilir veya hem klasik hem interaktif biçimde yayının devam etmesini tercih edebilirsiniz. İşin bu kısmı sizin yayın evinizle yapacağınız anlaşmaya bağlıdır.
 • Kitabınızın sponsorluk gelirleri sizinle sponsorunuz arasında kalan ticari bir iştir. Fakat, Google Adsense Reklamları üzerinden de gelir elde etmek isterseniz, aylık reklam geliri kazancınız bir sonraki ayın 20. ve 25. günleri arasında belli olur ve size bildirilir. Kendi Google Adsense Reklam kodunuz varsa, tıklama, gösterim ve gelir tablolarını Adsense hesabınızdan bire bir takip edebilirsiniz. Kendi Adsense kodunuz yoksa, bizim sizin adınıza oluşturacağımız kod ile reklam yayını yapılır ve her ayın geliri bir sonraki ayın 20. ve 25. günleri arasında hesabınıza yatırılır.
 • Antalya TV & Ajans Medialine; kitabınızın metin öncesi ve metin sonrası reklam alanları dışında kalan reklam alanlarının gelirini alır. Kitap yayını ve interaktif düzenlenmesi sebebiyle bize HER HANGİ BİR ÜCRET ÖDEMESİ YAPMAYACAKSINIZ. Ve kitap içeriğinizin online yayını sebebiyle reklam sponsorluk gelirleri dışında başkaca herhangi bir ödeme talep etmeyeceksiniz.
 • Kitabınız antalyatv.com adresinde belirli bir “link” olarak yayınlanacak. Siz bu linki dilediğiniz her yerde paylaşarak veya bir Youtube kanalınız varsa kitabınızın bölümleri hakkında videolar yayınlayarak insanları kitabınızı okumaya teşvik edebilirsiniz.
 • Kitabınızın herhangi bir yerinde size özel bir bilgi ekranı açabilir, burada sizin hakkınızda, yaşam öyküsü, diğer kitaplar, yazılar, sosyal medya ve iletişim bilgileri ve sair sizin belirleyeceğiniz her türlü veriyi yayınlayabiliriz.
 • Kitabınızın her sayfası ayrı bir link olacağı için, her biri ayrı ayrı paylaşılabilir nitelikte olacaktır. Yani mesela kitabınız bir şiir kitabı ve siz veya okurunuz bu şiirlerden herhangi birini paylaşmak isterse interaktif sistemde bu mümkündür.
 • Online & İnteraktif kitap yayınlamanın en önemli avantajlarından birisi de kitap içeriğinizin tüm unsurlarının arama motorları için açık olması ve insanların Google veya diğer arama motorları yoluyla içeriğinize ulaşabilmesidir. Bu aynı zamanda sizin için hiç tanımadığınız yep yeni ve dinamik okur kitlesi demektir.
 • Okurlarınız kitabınız hakkında yorum yapabilir. Antalya TV Forum alanlarında kitabınızla ilgili bağımsız bir bölüm otomatik olarak oluşturulur ve okurlarınızla interaktif olarak fikir alış verişinde bulunabilirsiniz.
 • Antalya TV sitesi %100 mobil uyumlu olduğu için kitap içeriğinize mobil cihazlardan veya pc üzerinden internet yolu ile her zaman ulaşılabilir.
 • Kural olarak içeriğinizde ne yazdığınız bizi ilgilendirmez. Fakat istisna olarak kitap içeriğiniz; Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmak, içeriği ile bir suç oluşturmamak durumundadır. Yine, kitabınızın yegane gelir kaynağı reklamlar olduğu için kitap içeriğiniz Google Adsense Reklam Politikalarına uygun olmalıdır. Bunlar özetle; görsel, ses, dosya veya yazılarda müstehcenlik, kısıtlanmamış şiddet, uyuşturucuya veya diğer bağımlılık maddelerine özendirme, yasa dışı ticaret (silah vs.) yapılması gibi konulardır. Son olarak içerikleriniz başka kişilerin telif haklarını ihlal edemez. İçeriklerinizin tüm bu hususlara uygun olmasından ve aykırı hallerde doğabilecek her türlü zarardan siz mesul olacaksınız.
 • Kitaplarınızın online interaktif bir şekilde yayınlanması hususuna yukarıda anlatılan hususlarda bir sorun yoksa; aşağıdaki form ile bizimle iletişim kurarak kitabınızın yayın sürecini başlatabilirsiniz.
 • Kitabınızın nasıl yayınlanacağı ve nasıl görüneceği ile ilgili bir örnek için aşağıdaki linki inceleyiniz:

  Şiir kitabını ücretsiz olarak okumak için burayı tıklayın!

  Her şey tamamsa, artık başlayabiliriz !

  Aşağıdaki formu doldurup bize gönderin, en kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz.