Erenler Deminde Şenlik Yolu – Ali Aksoy Şiir Kitabı

Erenler Deminde

ŞENLİK YOLU
ALİ AKSOY

Şiir Kitabı

Önsöz

Değerli dostlar, değerli canlar merhaba…

“Şenlik Yolu” olarak isimlendirip yazmaya başladığım şiir kitabımı şimdilik online ve interaktif olarak yayınlamaya karar verdim. Şiirlerimin bir kısmını besteledim, bunların bir kısmını da Youtube kanalımda yayınladım. Şiir kitabı dijital ve interaktif olduğu için burada şiirlerle birlikte videolar, görseller ve diğer her türlü dijital materyali kullanabilirim. Henüz düzenlemeleri bitmeyen ve bu sebeple kitap içerisinde olması gerekirken şimdilik eklenmemiş şiirleri düzenlemeleri bittikçe ekleyebilirim. Yine bestelenmiş olmasına rağmen henüz okunmamış eserlerin videolarını daha sonra ekleyebilirim.

Değerli okuyucularımdan gelecek yorumlara, soru ve eleştirilere göre açıklamalar, terim karşılıkları ve başka dip notlar ekleyebilirim.

İşte tüm bu nedenlerle “Şenlik Yolu” şiir kitabımı, ücretsiz olarak interaktif bir şekilde yayınlıyorum.

Şiirlerimi kullanmak isteyen herkes, bütünlüğünü bozmamak, metnini değiştirmemek kaydıyla kullanabilir, besteleyebilir ve alıntı yapabilir.

Kitap temel olarak 3 ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar, “İlk Söz” ve “Son Söz” isimli açılış ve kapanış bölümlerinin arasındadır. Kitabın ana omurgasını oluşturan bu üç bölüm şu şekildedir;

Şenlik Yolu: Yol’un temel değer ve öğretilerine atıf yapan, bilgilendirici ve az da olsa tartışmalara yer veren şiirler.

Müteşabihat; ehli olmayanlar için anlaşılması güç bir bölümdür. Yazılmasında olduğu gibi, ne kastedildiğinin anlaşılması da emek gerektirir. Bütün dinlerin ortak “örtülü” sembollerini, mecazlarını, kadim terimlerini yine “örtülü” olarak kullanan, kullanırken de kısmen açıklayan şiirlerden oluşur.

Gönül Sofrası; daha çok tasavvuf ağırlıklı şiirlerdir.

Uzun bir okuma, araştırma ve düşünme evresinin ardından yazdığım bu şiirleri beğenmeniz dileği ile,

Aşk olsun !

Ali Aksoy, 10.11.2021

Şiir kitabı devam ediyor…