Ali Aksoy Kimdir ?

ALİ AKSOY KİMDİR?

1975 Antalya Doğumlu Ali Aksoy, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Şair, söz yazarı ve besteci olan Ali Aksoy; 1992 yılında Ülkü Ocakları Genel Merkezi bünyesinde sanatçı olarak gorev almaya başlamış ve yurt genelinde binin üzerinde konsere iştirak etmiştir.

Sanatçı, besteci, şair ve akademisyen Metehan Temizel ile birlikte Grup Orhun‘u kurmuştur.

YouTube player

1999 Yılında Kar Tanesi albümümü çıkarmış, diğer albümlerini Grup Orhun bünyesinde çıkarmıştır. Bestelerini Grup Orhun bünyesinde okumaya devam etmektedir.

YouTube player

Besteleri bir çok sanatçı tarafından albüm ve konserlerde okunan Ali Aksoy, 1997 yılında Celaleddin Ada ile birlikte “Sisler İçinden” albümüne iştirak etmiş, ayrıca 1994 yılında Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından hazırlanan “Kızıl Elma 1” isimli albüme de beste ve şiirleri ile katılmıştır.

Bu yazıya ait fihristi göster

Ali Aksoy hakkında bilgi (Sayfa 1 – 3)

Ali Aksoy Fotoğrafları (Sayfa 4 – 5)

Ali Aksoy Youtube Kanalı (Sayfa 6)

Ali Aksoy Kar Tanesi Albümü (Sayfa 7)

Grup Orhun Youtube Kanalı (Sayfa 8)

Ali Aksoy Twitter Paylaşımları (Sayfa 9)

Sıradaki Sayfa: Ali Aksoy hakkında bilgi
Yazı devam ediyor…

Table of contents:

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Erenler Deminde Şenlik Yolu Şiir Kitabı

Ali Aksoy Kimdir ?

Ali Aksoy Patreon SayfasıDeğerli dostlar, Daha hızlı bir şekilde eser üretebilmek için, bir Patreon sayfası açtım. Destek almadan ol(a)mayacak bu iş... Bestelerim, şiirlerim, yazılarım, nerede neyi yapıyorum, hangi eser üzerinde çalışıyorum, yazdıklarımın arka planı, hikayesi, Grup Orhun'da yapıp ettiklerimiz, konser kayıtları, sahne arkası, stüdyo içi, bireysel çalıp söylemeler, sorular ve cevaplar ve sair bundan sonrasına dair her ne var ise paylaşımlarımın çoğunu burada yapacağım. Beklerim efendim... (Ali Aksoy)

https://www.patreon.com/aliaksoy