AGİDER AKDENİZ GİRİŞİMCİ İŞ KADINLARI DERNEĞİ RÖPORTAJLAR

AGİDER üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen gecede bir araya geldi. Gecede konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, kadına şiddete ”Dur” diyecek, toplumun çeşitli kesimleri ve kadın örgütleriyle uzun süredir üzerinde çalışılan ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı’nın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi yasalaşması için çalıştıklarını söyledi. Gecede, görevini başarıyla sürdüren ve sivil toplum kuruluşları ile diyaloğu sağlayan başarılı projelerin öncülüğünü yapan Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meral Gültekin’e ”Yılın Başarılı Kadını” ödülü verildi.

Ödülünü AGİDER Başkanı Taliha Salman’dan alan Prof. Dr. Gültekin, ödülden duyduğu mutluluğu dile getirerek, AGİDER ile gerçekleştirdikleri ”Kadına şiddeti Leman ile karala” projesi için teşekkür etti. Kadınların karar mekanizmalarındaki yetersizliğine değinen Gültekin, daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi. Gültekin, kadına şiddeti önleyici kararların bir an önce hayata geçirileceği inancıyla bu konudaki tüm çalışmalara üniversite olarak destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

AGİDER “Akdeniz Girişimci İş Kadınları” “Girişimci İş Kadınları” “İş kadınları” “Yatırım Fırsatları” “Kadın Girişimci” “Antalya Girişimci İş Kadınları” “Antalya İş Kadınları” “İş Kadınları Derneği” “AGİDER Antalya” “AGİDER Haberleri” “Kadına Karşı Şiddet” “AGİDER Faaliyetleri” “AGİDER Etkinlikleri” “AGİDER Yönetim Kurulu”

Youtube’da İzle !