Züğürt Ağa Filmini Full İzle

Züğürt Ağa – HD Ödüllü Türk Filmi (Şener Şen)

YouTube player

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİ KONUSU

Züğürt Ağa filmi Şener Şen ve Füsun Demirel’in oynadığı 1985 yıl yapımı Türk filmidir.

Züğürt Ağa filminin diğer oyuncuları; Erdal Özyağcılar, Atilla Yiğit, Can Kolukısa, Bahri Selin, Celal Perk, Kemal İnci, Salih Kalyon, Kadir Yılmaz, Tilbe Saran, Zerrin Sümer

Züğürt Ağa filminin konusu: Haraptar adlı köyün haşmetli ağası (Şener Şen), her gün yeni bir kan isteyen babası Abdo’yla yaşadığı yörede egemenliğini sürdürürken her şey tersine gelişir. Yanaşmalarının küçük kızıyla gerdeğe giren baba, yaşamını yitirir. Köylüler ağanın ürünlerini çalıp satarlar. Kuraklık nedeniyle topraklarını da baraj yapmak isteyen politikacılara satarak kendini kente atan ağa, burada da tutunamayacaktır. Karısına varıncaya kadar herkesin terk ettiği ağaya sadık kalan yalnızca yanaşmanın kızı Kiraz’dır.

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİ HAKKINDA EN ÇOK BEĞENİLEN YORUMLAR

Tepsideki çiğköfteleri satıp bitirdikten sonraki keyif içinde yürümesi bile başka adamın başyapıt resmen

Şener Şen dünya standarlarında bir oyuncu . Yurt dışında olsa her oyunculuğu için Oskar verilecek bir kraldır . Üstüne oyuncu tanımam

Bir insanın hiç mi kötü rolü olmaz hiç mi kötü filmi olmaz.Şener Şen gibi ustaların yerinin dolması zaten imkansız.Allah uzun ömürler versin.

“Olsun. Senin insanlığın güzel. Belki de bu yüzden ağalığı beceremiyorsun”

O sinirle bicagi firlatip, arkasindan hizlica kafasini cevirip “Ulan bu fukaralikta bir de cam gitti” bakisi oyunculugun zirvesidir.

Allah Züğürt ağa gibi insanlara, Kiraz hanım gibi eş nasip etsin.

Bu filmi tüm dünyada ders diye okutmalılar; senaryosu, oyunculuğu, yönetimi hepsi 5 yıldız.

Benim gibi sadece domates sahnesiyle bilenler ve yıllardır izlemeyi erteleyenler vardır. İlk defa baştan sona izledim. 32 yaşındayım, ağlamaktan beter oldum filmin son bölümünde. Muazzam. 1:31:09 Kiraz başkasıyla evlenmek istemiyorum dediğinde Şener Şen’in oyunculuğu, o yüz ifadesi harika.

Hiç boş bir sahne içermeyen nadide bir başyapıt tepeden tırnağa türkiye…

“Bu ağa züğürt ağadır..” Bi erkek için bu söz çok ağırdır, ve ne kadar derin söylenebilirse öyle söylüyor, her seferinde gözlerimi dolduran sahnedir..

Trajedi ,dram ,komedi ve usta oyunculuğun yer aldığı eşsiz bir başyapıt. Şener Şen gelmiş geçmiş en iyi sanatçıların başında gelen ve Türk sinemasında yeri doldurulamayan bir sanatçı. Diğer oyuncularda rollerinin kesinlikle hakkını vermişler ,defalarca izledim halada izliyorum sanki yaşıyormuş gibi insan. Hepsinin emeklerine sağlık 👏👏👏 insan ibret alıyor bunun gibi kaliteli filmleri izleyince ve şunuda diyor kalite asla tesadüf değil…

Eskiden ağalık düzenini eleştiren filmler yapılırken; şimdi ise ağalığı güçlü, karizmatik, ilgi odağı gösteren saçma sapan gerizekalı diziler çekiliyor. Yozlaşma budur.

Bu film zirveden dibi görmüş bi ağanın yaşayışı ve bana göre dünya klasikleri arasında yer almali

Bu filme komedi’mi desem, eleştiri’mi desem, dram’mı desem, yoksa gevezeliği yapılmadan içine gömülmüş aşk filmi’mi desem bilemedim. Müthiş bir film.

Şener Şen’in abdest aldığı sahne bile çok ince düşünülmüş. Evet biz Şafiiler yüzümüzü yıkarken kulaklarımıza da su veririz. Rol yok yaşanmış adeta ve hala yaşatılıyor. Ayrıca bu filmdeki yağmur duası olayındaki okunan dizeler, İslami kaynaklar ve envanter de geçen gerçek duadır. İşte bu yüzdendir kalite.

35 yıl öncesinin filmine bak buram buram kalite kokuyor. Oyunculuklar muazzam sanki film değil de belgesel izliyoruz. Şimdiki filmlerde oyunculuk diye bir şey yok.

Son sahne çok duygu yüklü Şener Şen ustanin bir zamanlar agalik yaptığı adami görünce dönmesi her defasında ağlıyorum. ..

Komediyi ve dramı harmanlayıp yaşamın gerçeğini anlatan ne güzel bir mesaj vermiş büyük üstad…

Ağlattı be eskinin filmleri ah ah züğürt ağa unutulmazlar arasındasiniz Şener Şen ustam iyi ki varsın…

Șener Șen amerikalı olsaydı ən azı 18 oskar varıydı. Belə usta aktyor dünyada çox az. Bu insan bütün filmlərin duzudur. Allah ona uzun ömür versin.

Şener Şen sen son kalesin. Gözyaşları ile bitirdim. Çizmeleri sattığındaki geri almak istemesi, hırsı ve duygusu muazzam.. Tam bir Anadolu hikayesi..

1:39:00 Senin insanlığın güzeldir belki o yüzden ağalığı beceremiyorsun… Fazlasıyla anlamlı

Bir film izleyen sonunda ağlayan bir insanım. Yaşamı en güzel şekilde anlatmışlar Şener Şen ve tüm oyuncuları yürekten kutluyorum

Erdal ÖZYAĞCILAR da Türkiyenin Sayılı büyük sanatçılarındandır.Oyunculuğu muhteşem. Şener ŞEN ve Erdal ÖZYAĞCILAR gibi iki dev sanatçı bir arada olunca böyle nadide bir sinema filminin ortaya çıkmış olması normal tabi ki

Şener Şen’in müthiş oyunculuğu … Kahyanın Ağasına olan muazzam sadakati… Ağanın köyünden ayrılırken atı şahinle vedalaşması… Tek kelimeyle mükemmel bir film.

Yavuz Turgul’un senaryosu ile Şener Şen’in mükemmel buluşması… Sonuç: 150 yıl daha izlenecek bir şaheser.

“Olsun senin insanlığın güzeldir, belki de onun için ağalığı beceremirsen…” -Kiraz Hanım

Iyki yeşilcam diye eski filimlerimiz varki tekrar tekrar izleyip ..insanlikdan nasipleniyoruz ..o tarihe gidip.gidip gelip körelmiş duygularimizi iglestiriyoruz

Dram ne diye sorsalar herhalde hem güldürüp hem de bir o kadar üzen bu film gelir direk aklıma. Şener Şen tek başına efsane olmuştur bu filmle, ne zaman ufak bir yer izleyip geri çıkacam desem filmin tamamını izlemek zorunda kalıyorum. Bu bambaşka birşey…

Yazı devam ediyor…