Evren canlı olabilir mi ? Bilim maskesi takan dinciliğin ifşası

YouTube player

İtiraf etmek gerekir ki, bu videoyu sadece değindiği konunun ilginç olması sebebiyle buraya koyduk.

Videonun başından itibaren “tasarım” kelimesini ısrarla kullanan video hazırlayıcının meseleyi getirip dine bağlayacağını tahmin etmiştik.

İnsan sormadan edemiyor. Bu videoda kendi zanlarını haklı çıkarmak için “meze” olarak kullandıkları bilimsel tespitler ve buluşlarda, dindar kesimin “zerre” kadar bir katkısı var mı ?

Sanki tüm bunları din sayesinde bulmuşlar gibi hiç utanmadan ve hiç yüzleri kızarmadan, haksız bir biçimde bunca bilim adamının emek ve öğretisini kendi zanlarına malzeme yapıyorlar.

Denebilir ki, eğer bilimsel bulgular bu kişilerin zanlarına kanıt oluyorsa adamlar ne yapsınlar canım ?

Hayır ! Eğer, durum gerçekten öyle olmuş olsa idi, zannettikleri şeylere dayanarak bu tespit ve keşifleri kendilerinin yapıyor olmaları gerekirdi.

Bunlar, kendileri hiç bir şey üretmeyip, hayatta bilgi namına varlığa hiç bir deger katmayıp, zayıflıklarını ve bilim karşısındaki zavallılıklarını, başkalarının, üstelik kendileri gibi zannetmeyen başkalarının emek ve bilgisi ile örtmeye yeltenenlerdir.

Yazı devam ediyor…

1 2 3

Erenler Deminde Şenlik Yolu Şiir Kitabı

Ali Aksoy Kimdir ?

Ali Aksoy Patreon SayfasıDeğerli dostlar, Daha hızlı bir şekilde eser üretebilmek için, bir Patreon sayfası açtım. Destek almadan ol(a)mayacak bu iş... Bestelerim, şiirlerim, yazılarım, nerede neyi yapıyorum, hangi eser üzerinde çalışıyorum, yazdıklarımın arka planı, hikayesi, Grup Orhun'da yapıp ettiklerimiz, konser kayıtları, sahne arkası, stüdyo içi, bireysel çalıp söylemeler, sorular ve cevaplar ve sair bundan sonrasına dair her ne var ise paylaşımlarımın çoğunu burada yapacağım. Beklerim efendim... (Ali Aksoy)

https://www.patreon.com/aliaksoy