Deniz dalgalarından elektrik üretilebilir mi ?

5 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
    • #192905 Yanıtla
      ajansmedialine
      Anahtar yönetici

Deniz Dalgalarından Elektrik Üretimi [Elk. Elk. Müh. Yasin BİLGİ]

Makine 13.08.2020 itibariyle İstanbul/Beylerbeyi sahilinde deniz dalgalarından
        elektrik üreterek çalışmaktadır.
        Yenilenebilir enerji, içerisinde bulunduğumuz tüketim toplumunun olmazsa olmazı konumunda bulunmaktadır.Zira sürekli tüketen fakat ürettiğiyle çevreye yarardan çok zarar veren bir toplumun bu tüketim süreci, böyle bir gidişat içerisinde fazla ayakta kalamayacak ve yakın gelecekte yok olacaktır.Bu yüzden de yenilenebilir enerji kaynakların önemi oldukça büyüktür.Ayrıca yenilenemez enerjilerin(kömür,petrol vs.) çevrede bıraktığı zarar göz önünde bulundurulduğu zaman yenilenebilir enerji kaynaklarının ne kadar faydalı olabileceği çok net anlaşılmaktadır.

VİDEO HAKKINDA YORUMLAR

Yasin Bilgi tarafından üretilen bu patentli cihaz yetkililerden ilgi ve destek bekliyor. Ama her zaman olduğu gibi devlet büyükleri (!) akçeli işlerle uğraşmaktan bu işlere vakit ayıramıyor.

Güzel sınıf arkadaşım. Hayatında başarılar diliyorum 😊 Bir kere daha gururlandım

Başarılar. Kare pistonlu motor gibi olmayacak işleri tanıtan medyamız bu harika projeyi tanıtıp bir işe yarayabilir. Projeyi biraz daha rayına oturttuğunuzda medya ile iletişime geçip nasıl çalıştığını açıklayıcı ve ayrıntılı bir biçimde gösterirseniz kesinlikle aradığınız desteği bulacağınızı düşünüyorum. Kişisel youtube kanalınızdan ulaşabileceğiniz insan sayısı çok sınırlı olacaktır.

Abi pes etme azim ve sabır inşallah 🤲🤲🤲🤲

Umarım doğru kisilerle tanışir ve bunu yatarsınïz. Elinize sağlık.

• #192907 Yanıtla
        ajansmedialine
        Anahtar yönetici

• #192908 Yanıtla
          ajansmedialine
          Anahtar yönetici

• #192909 Yanıtla
            ajansmedialine
            Anahtar yönetici

Yasin Bilgi Twitter Paylaşımları

• #192910 Yanıtla
              ajansmedialine
              Anahtar yönetici

YASİN BİLGİ YOUTUBE KANALI

• #192911 Yanıtla
                ajansmedialine
                Anahtar yönetici

Yasin Bilgi tarafından Donanım Haber Forum’da bırakılan bir not:

Öncelikle ilginiz için hepinize teşekkür ediyorum . Deniz dalgalarinin kuvveti rüzgar ve güneşin sağladığı kuvvetten hayli fazla . Dalga enerjisinin dünyada yayginlasmamasinin genel olarak 3 nedeni var .

1- Dalgaların kıyıya belirli periyotlarla vurması . Örneğin; periyodu 6 sn dalgalara sahip bir sahilde dalgalar 6 saniye de bir vurur ve bu da enerji üretiminde elektriksel dalgalanmalara sebebiyet verir ve verimin düşük olmasına sebep olur . Daha da anlaşılır şekilde ; cihaz 1 saniye çalışırken 5 saniye boşta durur .

2- dalga enerji sistemlerinin şuana kadar kabul görmüş olan ve bilinenlerin hepsi sadece doğrusal kuvvetlerden yararlanır . Yani dalganin yukarı kaldırma ya da yatay ittirme kuvveti gibi.

3- dalga enerji üretim sistemlerinin deniz suyu ile teması oldukça fazla olduğu için ömürleri genel olarak kısa ve mâliyetleri fazladır. Y

Ürünüm tam olarak bu 3 soruna çözüm buluyor. Yaptığımız cihaz 3 boyutlu olarak çalışıyor , şu üzerindeki tüm esnek hareketleri tam manada kavrıyor ve sürekli elektrik üretiyor . Su ile temasi yüzde 5 civarında olduğu için ömrü daha fazla diyebiliriz.

Şuan yabancı bir sirketle görüşme yapmak üzereyim . 3 yıl devlet kademelerine ulaşmaya çalıştım. Üzgünüm sanırım yurtdışına çıkanlar da bu sebepten çıkıyormuş .

Bu arada güzel dilekleriniz için teşekkürler .

Kaynak: https://forum.donanimhaber.com/turkiye-de-ilk-dalga-enerji-sirketini-kurmak-istiyorum–146889638

5 yanıt dizini görüntüleniyor
              Yanıtla: Deniz dalgalarından elektrik üretilebilir mi ?

01) Yasalar, saygı ve nezaket önemli.

02) Video için Youtube linki yapıştır.

03) Link kullanarak resim ekleyebilirsiniz.

Bilgileriniz: