Geleceğin meslekleri neler olacak ? Şaşırtıcı bilgiler !

YouTube player

Bir varsayıma göre ki bu iyimser bir varsayım, gelecekte bu gün bildiğimiz mesleklerin %70 i ya tamamen yok olacak, ya çok çok az sayıda insan tarafından yapılacak ya da çok ciddi şekilde değişecek !

İşte tam da bu nedenle, hayatlarının baharında meslek tercihi yapacak geçlerimizin çok dikkatli olmaları gerekiyor. Maalesef ülkeyi yönetenlerin yegane derdi kendi kişisel menfaatleri olduğu için, geleceğin bambaşka bir biçim alacak dünyasına uyarlanmış bir eğitim sistemine hala geçebilmiş değiliz.

Neden mi ? Çünkü halen daha gelecekte hiç bir yeri olmayacak meslekler için yeni üniversite bölümleri açılıyor, bu bölümlere öğrenci kaydı yapılıyor ve her yıl on binlerce gencimiz, hiç bir şekilde iş bulamayacakları bölümlerden mezun ediliyor.

“Amma da abarttınız” demeyin. Antalya TV’de daha önce yayınladığımız başka videolarda da ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, bu günkü görüşünüzle asla biteceğini düşünmeyeceğiniz, “yok artık, daha neler” diyeceğiniz pek çok meslek yok olacak. Mesela, tamamen yoruma dayalı hakimlik, savcılık, avukatlık mesleğinin bile yok olacağına inanabilir misiniz ?

Eğer bu size uzak bir ihtimal gibi göründüyse, bu konudaki videolarımızı izlemenizde büyük fayda var !