Şaban Oğlu Şaban Filmini Full İzle Komik Sahneler

Yeşilçam filmleri içerisinde, hepimizin gönlüne taht kurmuş filmlerden birisi de Şaban Oğlu Şaban komedi filmidir. Usta oyuncuları ve dokunaklı senaryosu ile göz dolduran bu başarılı Şaban Oğlu Şaban filmi defalarca televizyonlarımızda yayınlanmış olmasına rağmen, Arzu Film tarafından youtube kanalına eklenince de izlenme rekorları kırdı. Halkımız Şaban Oğlu Şaban izle araması yaparak Şaban Oğlu Şaban filmi komik sahneler için milyonlarca izleme yaptı. Kemal Sunal gibi dev bir ismin hatırasını yansıtan Şaban Oğlu Şaban filmini full izle şeklindeki kelime araması halkımızın bu filme gösterdiği ilgiyi yansıtıyor.

Şaban Oğlu Şaban filmi Youtube’da 25,7 milyon izlemeye ulaşarak neredeyse bir rekor kırdı.

Şaban Oğlu Şaban filmi konusu, Şaban Oğlu Şaban filmi oyuncuları ve Şaban Oğlu Şaban filmi senaryosu hakkındaki bilgilere gelecek olursak, 1977 yılında yayınlanıp gönüllerden düşmeyen bu film için şu bilgileri verebiliriz:

Şaban oğlu Şaban, Kemal Sunal’ın canlandırdığı “Şaban” karakteri üzerine yazılan ve çekilen, 1977 yapımı bir Türk filmidir. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez yapmıştır. Askerde kumandanı Hüsamettin’i sürekli yaralayan ve türlü sakarlıklar yapan Şaban ile askerlikten sonra bir eğlence yerinde birlikte çalgıcılık yaptığı asker arkadaşı Ramazan, çalıştıkları yerde kanto yapan Nigar’a aşık olurlar. Sivil hayatta bir polis olan Hüsamettin ve teşkilatının aylardır yakalayamadığı Kadırgalı Eşref’i tesadüfen yakalayıp Hüsamettin’in kayınpederi olan Nazır Paşa’nın gizli polisi olurlar. Nazır Paşa onlara kızkardeşinin kaybolan elmasını bulma görevi verecektir.

İlk gösterim tarihi: 1977
Yönetmen: Ertem Eğilmez
Renk: Renkli
Senaryo: Sadık Şendil
Yapım şirketi: Arzu Film

Şabanoğlu Şaban Oyuncuları ve Kadrosu

Oyuncular: Ayşen Gruda, Şener Şen, Kemal Sunal, Adile Naşit, Halit Akçatepe, Sevda Aktolga, Şevket Altuğ, İhsan Yüce, Güler Ökten, Necdet Yakın, Demir Karahan, Ergin Orbey, Hakkı Kıvanç, Dinçer Çekmez, Sevil Üstekin, Sıtkı Akçatepe, Ayben Erman, Kenan Karagöz,

Yönetmen: Ertem Eğilmez

Senarist: Sadık Şendil

Yapımcı: Ertem Eğilmez, Nahit Ataman

Görüntü Yönetmeni: Hüseyin Özşahin