Adalet Hukuk Yargılama Kanun Nizam Yasa varmış…

Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarında, hukukun nasıl bir “silah” gibi kullanılabildiğine hepimiz şahit olduk. Yargılama sürecinin ana kavşaklarını ele geçiren organize suç örgütünün, hukuk adı altında her türlü yasa dışı faaliyeti nasıl da göstere göstere, fütursuzca yapabildiğini, manşetlerden okuduk, televizyonlardan izledik.

Tabi, bu olaylarda mağdurlar genelde etkili ve yetkili isimler olunca ve bir de “dönemin” hükümetinin hayat memat meselesi olarak görmesi söz konusu olunca, bu olay magazinel bir nitelige karışarak daima göz önünde oldu.

Halbu ki, bu konu meselenin gercekten sadece görünen kısmıdır. Bu buzdağının altında aslında daha büyük bir “hukuksuzluklar” yığını vardır ve görünen kısımdan hem daha büyük, hem daha yaygın hem daha eski ve süreklidir.

Yazı devam ediyor…

1 2 3 4 5 6 7

Ali Aksoy Kimdir ?

Ali Aksoy Patreon SayfasıDeğerli dostlar, Daha hızlı bir şekilde eser üretebilmek için, bir Patreon sayfası açtım. Destek almadan ol(a)mayacak bu iş... Bestelerim, şiirlerim, yazılarım, nerede neyi yapıyorum, hangi eser üzerinde çalışıyorum, yazdıklarımın arka planı, hikayesi, Grup Orhun'da yapıp ettiklerimiz, konser kayıtları, sahne arkası, stüdyo içi, bireysel çalıp söylemeler, sorular ve cevaplar ve sair bundan sonrasına dair her ne var ise paylaşımlarımın çoğunu burada yapacağım. Beklerim efendim... (Ali Aksoy)

https://www.patreon.com/aliaksoy