Kur’an mı gerçektir yoksa gerçek mi Kur’an’dır ? – Ali Aksoy

Biliyorum… Sinir bozucu bir soru bu. Ama “ikra” yapmadan yahut gözlerinin önünde gerçek bir “karia” ışıldamadan uyanmayacak olanlar için daha başka ne sorulabilir ki !

“El alemin uyanığı sen misin” diye ezberden soracak olanlar, eğer uyanmayı dileyenlerden iseler bu bereketli “maide” ye oturabilirler…

Yıllar evvel en ateşli, pek hareretli tartışmalar yaptığımız o forum da, hanif dostlar’da zınk diye sormuştum:

Eğer bir gün karşılaştığınız ve kendi dilinizde, bizzat şahit olduğunuz bir GERÇEKLE bir Kur’an ayeti açıkça ÇELİŞİRSE, Kuran’a mı tabi olursunuz, gerçeğe mi ?

İlk defa olmayarak yine karpuz gibi ikiye bölünmüştü o nezih forum.

Ben başkasının cevabını beklemeden ve gelecek cevaplara hiç de aldırış etmeden soruyla birlikte yazmıştım cevabımı…

“Ben içinde hiç bir aracı olmayan katışıksız, arı duru, açık seçik gerçeğe tabi olurum” demiştim.

İyiki öyle demişim. Çünkü o günden bu yana ayaklarımı bastığım o “sağlam kaya” hiç yanıltmadı, hiç bir zor duruma sokmadı beni… Ve fakat, o günün en şiddetli karşı çıkanları evrim gibi esaslı meselelerde daima bocalayıp durdular…

Yazı devam ediyor…

1 2 3

Erenler Deminde Şenlik Yolu Şiir Kitabı

Ali Aksoy Kimdir ?

Ali Aksoy Patreon SayfasıDeğerli dostlar, Daha hızlı bir şekilde eser üretebilmek için, bir Patreon sayfası açtım. Destek almadan ol(a)mayacak bu iş... Bestelerim, şiirlerim, yazılarım, nerede neyi yapıyorum, hangi eser üzerinde çalışıyorum, yazdıklarımın arka planı, hikayesi, Grup Orhun'da yapıp ettiklerimiz, konser kayıtları, sahne arkası, stüdyo içi, bireysel çalıp söylemeler, sorular ve cevaplar ve sair bundan sonrasına dair her ne var ise paylaşımlarımın çoğunu burada yapacağım. Beklerim efendim... (Ali Aksoy)

https://www.patreon.com/aliaksoy