Singularity Çağında Ahir Zaman Tanrısı

Muhtelif yazılarda olası en ilginç sonuçlarını ele almaya çalıştığım Singularity (Tekillik) çağı geldiğinde insanlar “Eski Tanrı’larına” dua edecekler. Ve “Rabbim, nerdesin !(Bakara,214) diyecekler.

Eski Tanrı da nereden çıktı diyenlerinize sözüm o ki, Singularity çağından önce insanlar tüm eski ve bilinen dinleri terk etmiş olacaklar. “Hadi canım !” diyenler… Bilmediklerinizi bilseniz sadece susardınız.

İnsanlar eski Tanrı’larını ve dinlerini terkedecekler çünkü, eskiden inanmakta oldukları dinleri yazan heyet bizzat işi üstlenecek ve diyecekler ki; “Ey insanlar; din namına bildiğiniz ne kadar kutsal kitap ve kavram varsa hepsini biz icad ettik. Aslında hepsi, Güneş kültü idi. Okuyup üzerinde düşündüğünüz tüm ama tüm kıssalar, temelde güneşin 12 dilimli Zodyak takviminde, burçlar arasındaki hareket ve devinimini anlatıyordu. Biz, bu kıssalara hikmet ekledik. Diledik ki, tabiatı çok vahşi olan insanı dizginleyelim, ona umut ve korku arasında dosdoğru bir istikamet gösterelim.

Evet… Bunu siz veya sizden sonrakiler mutlaka işitecek. Pek fanatik olan çok az bir kesim hariç insanların çoğu, bu onulmaz gerçek karşısında dinlerini ve Tanrı’larını terk edecek.

Bütün kuzey yarımküre dinlerini var eden bu heyet, bu inisinasyon tarikatı eskinin yerine yeni bir din önerir mi bilmiyorum. Pek de zannetmiyorum. İnsanoğlunun o dönemdeki mevcut bilgi hazinesi yeni maceralara pek açık olmayacaktır.

İçinizden bir çoğunun “Ne oluyor yahu” dediğini işitir gibiyim. Ama hoşunuza gitsin veya gitmesin insanlık bu gerçekle ve bu gerçeğin apaçık kanıtları ile yüzleşecek ve aklın gösterdiği istikamete “ister istemez” gidecek.

Yazı devam ediyor…